piątek, 17 czerwca 2022

Większość jest po stronie demonów, a ty po której stronie jesteś?


Wchodźcie przez wąskie drzwi! Ponieważ drzwi i droga szeroka doprowadzą was do unicestwienia, a wielu jest takich, co tam pójdą. Natomiast drzwi wąskie i zwężona ścieżka, prowadzą do życia, ale niewielu ją znajduje.
Ewangelia wg św. Mateusza 7:13-14

Bóg nigdy nikogo do niczego nie zmusza, ale daje możliwość, ostrzega przed złym wyborem i zachęca do dobrej decyzji. Od początku Chrystus ostrzegał, że większość wybierze złą drogę. Szeroka droga, którą idzie większość, wydaje się TU i TERAZ fajniejsza. Jest takie zwodnicze powiedzenie: Przecież większość nie może się mylić. Tymczasem jest na odwrót. 

Dzisiejszy świat zbudowany jest na zasadzie większościowej, nazwano go demokracją, czyli władzą większości. Faktycznie nie jest to władza (kracja) ludu (demos) tylko jest to władza demonów (demon-kracja). To archonci (pierwsi władcy) pojęcie demokracji doprowadzili do pozycji bóstwa, w którego obronie toczy się wojny na świecie. Świat popiera wojny, w których pada sformułowanie, w obronie zagrożonej demokracji. Jeśli gdzieś zagrożona jest demokracja, to znaczy, że gdzieś pojawia się ryzyko wyjścia danego kraju spod bezpośredniej władzy demonów.

Wiedząc o tym, zadaj sobie pytanie, czy zechcesz wziąć udział w tym cyrku organizowanym przez demony a nazywanym wyborami?

Nie tylko cały świat, ale także sposób wielbienia Boga został zawłaszczony przez większość, która z mniejszością się nie liczy. Tymczasem Zbawiciel udzielił rady, by wybierać drzwi ciasne i kroczyć bardzo ciasną drogą. Ten jeden powód powinien skłonić ludzi do przemyśleń. Kościół katolicki przez samą nazwę katolicki, czyli powszechny mówi, że jest szeroką drogą, a jego wyznawcy często podkreślają z dumą, że ich jest większość.

Zbawiciel Jeszu ostrzegł, że nie tylko jest to droga ciasna, ale trudno ją też znaleźć i większość, choć będzie chciała, nie znajdzie właściwej drogi, a inni, choć znajdą to nie przejdą przez drzwi lub zejdą z drogi.

Walczcie, by przedostać się przez wąskie wejście. Zapewniam was, że wielu będzie szukało przejścia, ale bez sukcesu.
Łukasza 13:24

Chwała Bogu Ojcu i Panu Jeszu!
Błogosławionego dnia wam drodzy życzę.

Krzysztof Król

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz