piątek, 28 sierpnia 2015

Członek Ciała Kierowniczego, przed komisją w Australii

Szczerzy świadkowie Jehowy lub byli członkowie tej społeczności bez trudu dostrzegą lawirowanie między współczesną poprawnością polityczną a faktycznymi wytycznymi ciała kierowniczego świadków Jehowy. Dla osób postronnych może to nie być tak oczywiste, bo nieznana wytycznych świadków Jehowy zwłaszcza tych starszych. Myślę, że to ciekawy film dający do myślenia. Rzadko mamy okazję usłyszeć, co ma do powiedzenia członek ciała kierowniczego a gdy już taka okazja się pojawi to pryska czar wyjątkowości i wychodzi na jaw zwykła ludzka układność.


"Niechże wasze słowo Tak znaczy Tak, wasze Nie – Nie; gdyż co jest ponad to, jest od niegodziwca." Mateusza 5:37 PNŚ


Geoffrey Jackson, członek Ciała Kierowniczego, przed komisją w Australii.

"On powiedział mu: ‚Z twych własnych ust cię osądzam, niegodziwy niewolniku. Czyż nie wiedziałeś, że ja jestem człowiekiem srogim, podejmującym to, czego nie złożyłem, i żnącym to, czego nie posiałem?" Łukasza 19:22 PNŚ
_________________
krzysztof pomazańcowy

1 komentarz:

  1. Jest wyjątek od 2 lub 3 świadków,jeśli dochodzi do gwałtu lub molestowania,bo jest tylko oprawca i ofiara(np.w domu,w samochodzie itd.) i wtedy można zastosować się do zasady Pwt.22:25 Lecz jeśli mężczyzna znalazł na polu młodą kobietę zaślubioną, zadał jej gwałt i spał z nią, umrze sam mężczyzna, który z nią spał. 26 Młodej kobiecie zaś nic nie uczynisz. Młoda kobieta nie popełniła przestępstwa godnego śmierci. Wypadek ten jest podobny do tego, gdy ktoś powstaje przeciw bliźniemu swemu i życia go pozbawi: 27 znalazł ją na polu, młoda kobieta zaślubiona krzyczała, a nikt jej nie przyszedł z pomocą. Czy jest możliwe u świadków jehowy???

    OdpowiedzUsuń