poniedziałek, 16 maja 2022

Strategia walki z szatanem


Mądrze postępujcie względem tych, którzy są na zewnątrz, oszczędzając czas. Wasze słowo [nauka] niech będzie zawsze przyprawione solą, żebyście potrafili każdemu udzielić prawidłowej odpowiedzi.
List do Kolosan 4:5-6

Mądre postępowanie względem tych, którzy są poza naszą społecznością, polega na oszczędzaniu (dosłownie wykupywaniu) czasu. Rozumiem to w ten sposób, że powinniśmy nie tracić czasu na kontakty z ludźmi, którzy nie służą Bogu.

Kolejne zdanie odnosi się jednak do głoszenia tym osobom, by to robić w sposób umiejętny. Tak jak kucharz używa soli, by potrawa była smaczna, tak też my powinniśmy przyprawić nasze głoszenie czymś, co uczyni je łatwiejszym do strawienia. Sól nie tylko wzbogaca smak, ale też pobudza soki trawienne i pomaga dokładniej strawić pokarm i przyswoić go sobie przez nasz organizm.

Módlcie się wspólnie i za nami, aby Bóg otworzył nam drzwi do głoszenia o tajemnicy Pomazańca, przez którą jestem uwięziony.
Kolosan 4:3

Paweł więc zachęca braci, by prosili w modlitwach o możliwości głoszenia. Dziś znowu jest potrzeba, by głosić tajemnice zbawienia. Prośmy więc Pana to by otworzył nam drzwi do głoszenia tego, co dla świata jest niezrozumiałe i tajemnicze. Wile osób poczuje wdzięczność do Boga i naszego pana Jeszu, gdy dowie się co, dla nich zrobił Bóg Ojciec i Pan Jeszu.

Szatan będzie robił wszystko, co w jego mocy, by ci ludzie nie mieli czasu ani ochoty na słuchanie prawdy, dlatego pamiętajmy o soli, gdy komuś głosimy.

Pan Jeszu toczy wojnę z szatanem o dusze ludzi, ale Pan w tej walce ma tylko nas po swojej stronie. Szatan ma bogaczy tego świata, media, uczelnie, a nawet armie i policje, a Pan Jeszu ma nas, Ciebie i mnie. Jak sobie to uświadomimy, to może lepiej zrozumiemy, co znaczy, że mamy postępować mądrze w stosunku do ludzi na zewnątrz i lepiej zrozumiemy potrzebę zarządzania czasem.

Chwała Bogu Ojcu i Panu Jeszu.
Błogosławionego dnia wam drodzy życzę. Cokolwiek robicie, róbcie na chwałę Pana Jeszu.

Krzysztof Król

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz