środa, 31 grudnia 2014

Wybierz życie!


Możesz żyć od 20 do 70 lat całkowicie po swojemu, czyli tak jak Tobie się podoba. Możesz swoje życie zmarnować nawet w tym krótkim wymiarze np. siedząc całe dnie przed telewizorem lub przed komputerem. Możesz też zrobić coś wyjątkowego i na jakiś czas przejść do historii np. wynajdując lek na jakąś dolegliwość lub zgromadzić majątek po to by zostawić go swoim spadkobiercom. W tym pierwszym życiu możesz zrobić, co zechcesz, Bóg nie będzie Ci przeszkadzał. W swoim życiu nie musisz brać pod uwagę Boga na ten krótki moment nie jest Ci on potrzebny. Nawet, jeśli zdecydujesz się na bardzo złe życie, kradnąc lub mordując, Bóg nie złapie Cię za rękę i nie spyta: „Co robisz?”.

Wybierając to krótkie życie wcale nie masz pewności, że w spokoju i przyjemności doczekasz starości i spokojnej śmierci.

„Miarą naszych lat jest lat siedemdziesiąt lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt; a większość z nich to trud i marność: bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.”
Psalm 90:10

Będziesz tak samo narażony na wypadki, choroby czy nawet morderców jak ktoś żyjący dla Boga. Wybierając to krótkie życie dla egoistycznych celów wcale nie masz gwarancji, że doświadczysz czegokolwiek przyjemnego (Rzymian 8:22). Możesz i tak przeważnie się dzieje pod koniec życia żałować swojego wyboru. Pamiętaj, że możesz żyć jak chcesz i zakończyć swoje życie rezygnując z wieczności, możesz, ale nie musisz.

Jest inna możliwość tylko, że wymaga wzięcia pod uwagę istnienie Boga.

„Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi.”
Powtórzonego Prawa 30:19,20

Jeśli zaakcentujesz istnienie Boga to możesz skorzystać z jego propozycji przedłużenia życia nawet w nieskończoność. W takim długim życiu Bóg nie akceptuje każdego zachowania ma swoje wymagania. Pamiętaj, że dał Ci pierwsze życie za darmo i nie masz możliwości zapłacenia mu ani za pierwsze ani za wieczne życie. Nie masz, więc możliwości targować się. Bóg daje ci coś, ale ma pewne wymagania, jeśli je zaakcentujesz nie doznasz zawodu, jeśli je odrzucisz nie wyrządzisz jemu tym krzywdy tylko sobie, ale masz do tego prawo. Warto sprawdzić, na jakich warunkach możesz skorzystać z dłuższego życia i w miarę swoich możliwości wprowadzić te warunki w życie.

„Oznajmiono ci, człowieku, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś czynił sprawiedliwość i miłował życzliwość oraz był pokorny, chodząc ze swoim Bogiem.”
Micheasz 6:8

Najwyższą ceną, jaką Bóg może od Ciebie zażądać jest rezygnacja z krótkiego życia dla wiecznego. Taka zamiana: „Daj mi to krótkie i pełne boleści a ja dam ci w zamian wieczne bez problemów”. I tu pojawia się problem na ile nasza wiara jest prawdziwa. Jeśli wierzymy to taką wymianę uznamy za niezwykle korzystną. Przeważnie jednak Bóg nie wymaga aż tak dużo. Możemy realizować swoje osobiste życie, zakładać rodziny. Nie musimy rezygnować ze wszelkich przyjemności, więc to krótkie życie wcale nie musi być pasmem udręk w drodze po nagrodę. Bóg też nie każe nam iść na śmierć męczeńską, przeciwnie jego Syn będąc na ziemi zachęcał, by uciekać przed prześladowaniami w bezpieczne miejsce. Bóg nie chce Twojego cierpienia, ale jeśli szatan zażąda próby a ty nie zdołasz uciec to musisz być na to gotowy. Wówczas też możesz być pewien, że nie spotka Ciebie próba większa niż możesz znieść. 


"Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście zostali poddani próbie, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia."
Objawienie 2:10 

Jeśli więc uczciwie przeanalizujesz, co możesz zyskać i co stracić to nie będziesz miał problemu z mądrym wyborem. Problem może Ci jedynie sprawić skłonność do zła, ale i z tym możesz sobie poradzić. Wystarczy, że podejmiesz decyzję o porzuceniu tego, co złe.

"Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać."
1 Koryntian 10:13 

„Kładę przed wami życie i śmierć (…). Wybierzcie życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo”
Powtórzonego Prawa 30:19,20
______________________
krzysztof pomazańcowy

1 komentarz: