piątek, 19 grudnia 2014

Synagoga szatana


Nie jestem pewien czy wczorajszy temat został dobrze zrozumiany. Dlatego dopowiem jeszcze do poprzedniego tematu, że Izrael w sensie ciągłości od Abrahama i Dawida jest i będzie w łasce u Boga. Jednak Izrael w sensie państwa założonego w Palestynie przez ludzi twierdzących, że są potomkami dawnych Izraelitów, nie jest narodem wybranym. Wybrany jest naród pochodzący od Abrahama wydający odpowiednie owoce. Dlatego Paweł podaje przykład oliwki (list do Rzymian 11). W tym przykładzie Izrael Boży to szlachetna oliwka. Paweł pisze, że jeśli jej gałęzie nie będą wydawały odpowiedniego owocu to zostaną wycięte a w ich miejsce zostaną wszczepione gałęzie z dzikiej oliwki. To znaczy, że Izrael Abrahama nadal istnieje, ma swoją kontynuację tylko, że prawdziwymi Izraelitami nie są dziś ci, co z racji genetycznej takimi się czują tylko ci, których Bóg wszczepił w prawdziwy Izrael.

Gałęzie odcięte nie stanowią wartości skoro nie rodzą owoców. Bóg, więc Izrael w sensie historycznych korzeni nie zniszczył tylko zniszczy gałęzie bezwartościowe. Gałęzie, czyli Żydzi niewydający owocu zostali odrzuceni i w tym sensie ci, co twierdzą, że są Żydami lub Izraelitami są odrzuceni, ale jeśli uznamy, że prawdziwymi Izraelitami są poganie wszczepieni w krzew Abrahamowo-Dawidowy to taki Izrael nadal cieszy się łaską Boża. Właśnie o tym pisał Paweł podsumowując, że właśnie „w taki sposób zostanie zbawiony cały Izrael” (Rzymian 11:26).

Zbawienie całego Izraela nie odbędzie się przez cudowne nawrócenie wszystkich Żydów, bo to jest niemożliwe choćby, dlatego że większość ich już dawno zmarła do końca, czyli do ostatnich chwil swego życia, gardząc Synem Bożym. Niektórzy a było ich bardzo wielu zmarli i nadal umierają będąc świadomymi sługami szatana. Na przykład kabała żydowska to nic innego jak pogański szamanizm poplątany z judaizmem. To coś wyjątkowo obrzydliwego i obłudnie kłamliwego. 

Ludzie, którzy dziś twierdzą że są Żydami nigdy nimi nie byli. Zdecydowana większość z nich nie pochodzi z pokolenia Abrahama, prawdopodobnie więcej potomków Abrahama jest wśród Palestyńczyków niż wśród tych, co zwą się Żydami. Zaskakuje mnie jak mało osób wie, że większość dzisiejszych Żydów faktycznie pochodzi od azjatyckiego plemienia Chazarów. I co ciekawe wielu tego nie ukrywa. To chrześcijanie starają się temu zaprzeczać, podczas gdy sami Żydzi przyznają, że to jest prawdą. Tymczasem Palestyńczycy to prawdopodobnie Żydzi, którzy przeszli na islam. Jest to temat tabu ale są naukowcy którzy piszą o tym śmiało. 

Dr Szlomo Sand, ekspert historii Europy na Uniwersytecie Tel Awiwu, dowodzi w bestsellerze pt. „Kiedy i jak Wynaleziono Naród Żydowski”, że narodowe tabu, uzasadniające powstanie Izraela, to mit sprzed nieco ponad stu lat. Żydów nigdy nie wypędzono z Ziemi Świętej, przeszli na islam i są dziś znani, jako Palestyńczycy. Tymczasem większość dzisiejszych Żydów nie ma historycznych więzi z ziemią palestyńską. 

Wiedząc o tym to nawet nie ma mowy by ci Żydzi musieli być odcięci od krzewu prawdziwego Izraela, bo oni nigdy nie byli z nim spokrewnieni. Jeśli ktoś się burzy czytając te słowa to niech się przez chwilę zastanowi. Przecież ani bycie Żydem nie jest ujmą ani nie bycie Żydem nie ma znaczenia u Boga. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to znaczy, że jest rasistą i w dodatku podważa Pismo Święte.

"Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Pomazańcu Jeszu. Jeżeli zaś należycie do Pomazańca, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami."

Galatów 3:28,29
O Żydach z czasów głoszenia ewangelii Pomazaniec powiedział, że nie są potomstwem Abrahama bo nie wierzą w Syna Bożego.

"W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jeszu: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. Rzekł do nich Jeszu: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Jana 8:39-44

Żydzi w tamtych czasach byli cieleśnie potomstwem Abrahama, ale umysłem przylgnęli do szatana, dlatego Chrystus stwierdza, że diabeł jest ich prawdziwym Ojcem a z Bogiem nie mają nic wspólnego. O dzisiejszych Żydach nie możemy powiedzieć, że są cieleśnie potomstwem Abrahama, ale na pewno możemy powiedzieć, że spełniają uczynki diabła, dlatego on jest także ich ojcem. Chrystus nie uznawał rzekomo uprzywilejowanej pozycji Żydów. Przeciwnie dlatego Nowy Testament pisze o tym dawnym narodzie, że udaje Żydów bo tak naprawdę są synagogą szatana.

"Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i obelgę [rzuconą] przez tych, co samych siebie nazywają Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana."

Objawienie 2:9

"Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz do twych stóp, a poznają, że Ja cię umiłowałem."

Objawienie 3:9

Skoro Żydów w tamtych czasach Słudzy Boży nie uznawali za prawdziwych Judejczyków (chwalców Boga) tylko za kogoś, kto nie zasługiwał na tą nazwę to tym bardziej dzisiaj nie mamy powodu by uznać tych, co nazywają siebie Żydami za prawdziwych Żydów. Dzisiejsi Żydzi nawet nie są potomkami tych starożytnych, lecz są tylko prozelitami. 

Wracając, więc do przykładu ze szlachetną oliwką gdyby nawet żyli dziś prawdziwi potomkowie Abrahama to i tak byliby prawdziwym Izraelem, czyli tą szlachetną oliwka tylko pod warunkiem uznania Pana naszego Jeszu za Mesjasza i Syna Bożego. W przeciwnym razie zostaliby odcięci od korzenia oliwki i odrzuceni, dlatego jeśli za Izraelitów uważamy tych kabalistycznych Żydów to taki Izrael jest odrzucony przez Boga. A prawdziwym Izraelem i narodem wybranym są słudzy pomazańcowi. 
___________
krzysztof pomazańcowy

Ps. Proszę Ciebie o wsparcie. Pomóż rozpowszechnić książkę "Jak pomóc świadkom Jehowy poznać prawdę". Możesz to zrobić na kilka sposobów np. jeśli jesteś aktywny na jakimś forum lub na fejsbuku to umieść tam link kierujący do tej książki. Napisz coś pozytywnego o niej. Możesz link skopiować lub zrobić swój własny link i jeszcze na tym zarobić (25% w pkt.). Jeśli chcesz zarobić na książce to zarejestruj się na stronie www.pp.irdpoland.pl i tam zrób swój własny link, jeśli ktoś kupi książkę po kliknięciu w twój link to tobie zostanie przypisane 25% wartości. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to się nie przejmuj niebawem podam więcej instrukcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz