czwartek, 12 lutego 2015

Uważaj na duchowe wirusy.


Złośliwe oprogramowanie jest tym samym dla komputera, czym dla człowieka zły duch. Demon na pewno może wejść w człowieka i uzdolnić go na różne sposoby lub ogłupić. W Pismach Nowego Testamentu mamy przykłady działania demonów na ludzi i przeważnie było to działanie destrukcyjne. Ludzie będący pod wpływem demonów nie mogli normalnie funkcjonować. Były jednak wyjątki. Pewna kobieta będąc pod wpływem ducha nie tylko normalnie żyła, ale nawet dobrze zarabiała. Mogła normalnie funkcjonować a przynajmniej robić wrażenie normalnej osoby.

"Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia. Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: Rozkazuję ci w imię Jeszu Pomazańca, abyś z niej wyszedł. I w tejże chwili wyszedł."
Dzieje 16:16-18

Z tej relacji wynika, że nie kobieta tylko duch wróżył, czyli duch nie udzielił jej zdolności tylko sam działał przez nią. Przykład ten pokazuje, że demon opanowujący człowieka może kontrolować się na tyle, że nie będzie jego obecność widoczna dla postronnych obserwatorów zwłaszcza, jeśli ci nie wierzą w możliwość opętania. Im duch bardziej opanowuje człowieka tym mniej działa człowiek a więcej obcy duch. Obserwujemy to nie tylko w przypadku opętania przez złego ducha, ale także przy działaniu Ducha Świętego. W skrajnych przypadkach człowiek traci samokontrolę i duch nim kieruje, dlatego niektórzy ludzie mówili językami, ale sami ich nie potrafili przetłumaczyć, czyli faktycznie to Duch mówił przez nich. Po stracie ducha tracimy zdolności, które nam dawał. 

Czy jeśli Jan Zanurzyciel posiadał ducha Eliasza to znaczy, że posiadał całą wiedzę i wszystkie zdolności tego proroka? Nie koniecznie. Prawdopodobnie Jan nie zdawał sobie sprawy, że posiada ducha Eliasza. Nie musiał też posiadać pełni jego ducha. Eliasz był prorokiem i czynił cuda, podczas gdy Jan twierdził, że nie jest prorokiem i żadnych cudów nie czynił. Tak samo posiadanie Ducha Bożego nie oznacza, że stajemy się Bogiem i mamy jego moc i całą jego wiedzę. Posiadanie Ducha Chrystusa nie oznacza bycie mu równym. Dostajemy jakąś cząstkę tego ducha, która nas w czymś uzdalnia lub upodabnia. 

Duch, jako energetyczny zapis może być kopiowany, dlatego Duch Święty mógł jednocześnie stąpić na 120 osób uzdalniając wszystkich na różne sposoby. Dziś dzięki nowym wynalazkom łatwiej jest nam pojąć, co to znaczy kopiowanie informacji bez straty, na jakości. Samo udzielanie Ducha możemy przyrównać do wgrywania na komputer specjalnego oprogramowania, dzięki któremu możemy robić „cuda” na komputerze. Duch Eliasza będzie, więc oprogramowaniem, które powstało przy współpracy ducha Eliasza z Duchem Bożym. Autorskie oprogramowanie, które w ten sposób powstało daje określone możliwości, ale nie koniecznie my musimy wszystkie te możliwości wykorzystać. 

"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch."
1 Koryntian 12:4

Pan nasz Jeszu używał przykładów odpowiednich do czasów, w jakich żył. Niektóre dziś wymagają wyjaśnienia, ponieważ bez znajomości zwyczajów wówczas panujących nie rozumiemy ich w pełni. Warto dziś użyć współczesnych przykładów by lepiej wyjaśnić trudniejsze pojęcia. Gdybym miał użyć współczesnego przykładu odnośnie treści 1 listu do Koryntian 12:4 to napisałbym: „Różne są funkcje i aplikacje ale jeden mamy system operacyjny” ("Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch.").

"Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?"

1 Koryntian 3:16

„Czyż nie wiecie, że jesteście komputerem Boga i że program Boży zainstalowano w was?”

Jeśli nasza wiara jest prawdziwa to z pewnością nie będziemy gorszyć się uwspółcześnionymi przykładami, bo one nam pomogą lepiej zrozumieć, co jest prawdą i wolą Stwórcy.

„Dla informatyków stałem się informatykiem, aby pozyskać informatyków.”

To nic innego jak z parafrazowany biblijny cytat:

„Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów.”
1 Koryntian 9;20

Duch jest czymś w rodzaju oprogramowania. Duch Święty to oprogramowanie dobrze nam służące a duch nieczysty to wirus powodujący zniszczenie. Tak jak nasze oprogramowanie w komputerze może ulec uszkodzeniu tak samo jest z naszym duchem ludzkim wówczas komputer będzie źle działał i w końcu trafi na śmietnik (gehenna).

Wracając do Jana Zanurzyciela (chrzciciela) jeśli nawet posiadał on ducha Eliasza to nie koniecznie musiał korzystać ze wszystkich możliwości (aplikacji) jakie mu ten duch dawał. Ponieważ było to oprogramowanie (duch) z dodatkowymi funkcjami, ale bez przymusu korzystania z nich. Jan nadal posiadał własnego ducha i dodatkowo Ducha Bożego, miał więcej możliwości niż przeciętny człowiek.

Czy demony mogą uzdolniać ludzi? Mogą, ale w takim samym znaczeniu jak antywirus. Złośliwe oprogramowanie (zły duch) może przejąć kontrolę nad naszym komputerem a wówczas wykorzysta go do swoich celów. W momencie pozbycia się wirusa komputer traci zdolności złego oprogramowania.
___________________________
krzysztof sługa pomazańcowy

4 komentarze:

  1. Witaj mam taki dodatek(aktualizację),każdy z nas stanowi osobny system operacyjny np.Window-Artur posiadam instalkę wolna wola która zadecyduje jak będzie działał mój system,mam też instalkę sumienie(antywirus),która musi być aktualizowana(Pismo Święte) a Świat to Matrix,który wrzuca mi aktualizacje(złe duchy) i inne zbędne programy abym nie miał czasu na aktualizację antywirusa,więc dbajmy o sumienie wchłaniając dobrą bazę danych od samego Stwórcy-wtedy awaria systemu nam nie grozi,pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń