środa, 22 kwietnia 2015

5 kłamstw świadków Jehowy na tematy medyczne.


5 kłamstw świadków Jehowy na temat światowego systemu medycznego.

Kłamstwo numer 1:

Chrystus uznaje współczesnych lekarzy. 

Świadkowie Jehowy wychwalają system medyczny oparty na lekach. System stąd wywodzi nazwę lekarze i leczenie opiera się, bowiem na produkcji leków chemicznych a nie na uzdrawianiu. Świadkowie jednak twierdzą, że to dobry system i że to o nim wspominał Pomazaniec Jeszu mówiąc:

„Zdrowi nie potrzebują lekarza, tylko niedomagający.”Łukasza 5:31

Tymczasem Chrystus mówił o uzdrowicielach opierających swoje leczenie na ziołach gdyż tylko takich uzdrowicieli Bóg nam dał do opieki i tylko takie leki otrzymaliśmy od Boga. Potwierdza to mądrość zapisana przez Jeszuego syna Syracha:

„Doceń uzdrowiciela należną zapłatą za jego usługi, albowiem i jego Pan stworzył. Od Najwyższego pochodzi uzdrowienie, a od Króla dar się otrzymuje. Wiedza uzdrowiciela stawia go wysoko, nawet przy możnowładcach będą go szanować. Pan stworzył z ziemi leki, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził.” Syracha 38:1-4

Niestety świadkowie Jehowy nie uznają mądrości pochodzącej z księgi Syracha, więc w ich czasopismach nie znajdziemy zdecydowanej pochwały dla ziół ani stwierdzenia, że to Bóg nami się opiekuje dając lekarstwa na każdą chorobę.

Kłamstwo numer 2.

Światowa medycyna jest lepsza i pewniejsza od naturalnych ziół.Świadkowie Jehowy nie piszą tego, wprost ale taki jest ogólny sens ich artykułów. Udają neutralny stosunek do kwestii ziół, ale jednocześnie ostrzegają przed nimi i wspominają o przypadkach śmiertelnych zatruć. Dlaczego jest to nieuczciwe przedstawianie tematu? Ponieważ nie wspominają przy tej okazji o tym, że śmiertelnych zatruć lekami chemicznymi jest więcej. Medycynę światową traktują z większym zaufaniem i dlatego nawet w kwestii ziół polecają by radzić się lekarzy.

„Zanim jednak zaczniesz się leczyć ziołami, warto zasięgnąć opinii specjalisty.” Źródło: g03 22.12 ss. 12-14

Proponuje sprawdzić, co się stanie, gdy spytasz lekarza o preparaty ziołowe. Prawdopodobnie w 99% wyśmieje cię a to znaczy, że rada Towarzystwa Strażnica jest bez sensu. Przesłanie jest jednak oczywiste. Masz słuchać i wierzyć specjalistom a jedyni specjaliści, o jakich możesz przy tej okazji przeczytać u świadków Jehowy to lekarze.

Kłamstwo numer 3.

Zachwalanie medycyny jako skutecznej w uzdrawianiu.

Oczywiście medycyna ratownicza oraz chirurgia zrobiła olbrzymie postępy, ale nie zrobiła ich medycyna oparta na lekach. Świadkowie Jehowy piszą w swoim czasopiśmie:

„Od tego czasu postęp nauk medycznych nabrał oszałamiającego tempa: zaczęto leczyć cukrzycę insuliną, raka chemioterapią…” źródło: g01 8.6 ss. 4-9

Leczenie cukrzycy insuliną jest typowym przykładem tego, co robi spółczesna medycyna czyli uzależnia dożywotnio pacjenta od swoich produktów. Nie leczy w sensie uzdrawia tylko łagodzi objawy choroby. Z kolei nazywanie chemioterapii olbrzymim postępem to oczywiste kłamstwo dla tych, co wiedzą jak działa chemioterapia. Ona często jest przyczyną śmierci pacjentów gdyż sama w sobie jest niebezpieczna a skuteczność chemioterapii w uzdrawianiu jest zerowa. Świadkowie Jehowy biorą udział w propagowaniu światowej medycyny.

Kłamstwo numer 4.

Bóg nie popiera uzdrawiania wiarą.

W Przebudźcie się (kwiecień 2013r.) czytamy:

„Słowo Boże nie zachęca jednak do zabiegania o zdrowie za wszelką cenę. Nie popiera na przykład praktykowanego dziś uzdrawiania wiarą.”

Co prawda takiego uzdrawiania jak dziś praktykują różne sekty chrześcijańskie to Bóg faktycznie nie popiera, ale nie, dlatego że wiara jest niepotrzebna do uzdrawiania tylko, dlatego że trudno dzisiejsze uzdrowienia uznać za skuteczne. Więcej w tym widowiska niż faktycznego uzdrawiania i zdecydowanie bardziej przypomina to leczenie a nie uzdrawianie. Świadkowie Jehowy często podkreślają, że wiara nie jest potrzebna do uzdrawiania a przecież Pisma twierdzą coś innego.

Uzdrowieniu musi towarzyszyć wiara zarówno tego, który uzdrawia jak również uzdrawianego:

„Zaprawdę wam mówię: Jeśli tylko będziecie mieć wiarę i nie będziecie powątpiewać, to nie tylko uczynicie, co ja uczyniłem drzewu figowemu, ale też jeśli powiecie tej górze: ‚Podnieś się i rzuć w morze’, stanie się to. I wszystko, o co z wiarą poprosicie w modlitwie, otrzymacie”. – Mateusza 21:21,22

„Właśnie jego imię, dzięki naszej wierze w jego imię, umocniło tego człowieka, którego widzicie i znacie, a wiara wzbudzona przez niego dała temu człowiekowi to pełne zdrowie wobec was wszystkich.” Dzieje 3:16

„Człowiek ten słuchał mowy Pawła, który popatrzył na niego uważnie i widząc, że ma wiarę, aby mógł być uzdrowiony, rzekł donośnym głosem: ‘Stań prosto na nogach’. On, więc podskoczył i zaczął chodzić.”Dzieje 14:9,10

Kłamstwo numer 5.

Transfuzja jest spożyciem krwi.

Świadkowie Jehowy twierdzą, że transfuzja krwi jest jej spożywaniem tymczasem Każdy rozsądny człowiek przyzna, że jest to transplantacja, czyli zabieg czysto medyczny. Spożycie czegokolwiek polega na trawieniu i częściowym wydalaniu a przetoczenie obcej krwi nie podlega takim procesom organizmu. Tak samo jak transplantacja, czyli przeszczep nerki nie jest jej spożyciem, mimo że też służy podtrzymaniu życia podobnie jak jedzenie. Krew po przetoczeniu nie jest czymś, co wzmacnia organizm tylko czymś, co transportuje to, co ma go wzmacniać. Świadkowie Jehowy w tym temacie wyjątkowo odbiegają od nowoczesnej medycyny i być może z uwagi na ten konflikt stali się entuzjastami w innych tematach medycznych. Chcą pokazać, że są nowocześni.
________________
Krzysztof sługa pomazańcowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz