poniedziałek, 12 stycznia 2015

Dlaczego ludzie nie widzą nic dobrego w ewangelii?


„A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, dla niewiernych,” 

2 Koryntian 4:3

Czy ludzie idą na zagładę, dlatego że ewangelia jest dla nich zakryta czy odwrotnie ewangelia jest dla nich zakryta, ponieważ idą na zagładę? Potrafisz odpowiedzieć na to pytanie? Bo jeśli nie to wróć i przeczytaj je jeszcze raz. 

Pytanie, które zadałem by pobudzić cię do wnikliwego czytania jest błędne i może prowadzić do błędnych wniosków. Zwracam na to uwagę gdyż w ten właśnie sposób wprowadzono dużo błędnych nauk w tym dogmat o Bogu w trójcy jedynym. Wymyślono pewien problem zadając niewłaściwe i niepotrzebne pytania i za wszelką cenę żądano odpowiedzi, na co wymusiło błędne a nawet nielogiczne odpowiedzi.

Wróćmy do zdania z listu 2 do Koryntian.

„A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie,” 

Zdanie to nie podaje przyczyny tylko stwierdza fakt. Żeby lepiej to zrozumieć podam przykład bardziej nam współczesny.

A jeśli nawet mężczyźni pracują pod ziemią to tylko, dlatego że są górnikami.

Zróbmy teraz na podstawie tego zdania błędne pytanie. Czy pracujący pod ziemią są mężczyznami, ponieważ są górnikami czy odwrotnie są górnikami, ponieważ są mężczyznami? Mam nadzieję, że dostrzegasz bezsens tego pytania. Zupełnie co innego jest przyczyną tego, że to mężczyźni pracują jako górnicy. Niestety w tematach duchowych trudniej jest dostrzec absurd, ponieważ tematy duchowe zahaczają o pewien poziom abstrakcji. 

Prawidłowe pytanie na naszą biblijną kwestię brzmi: Dlaczego ludzie idący na zatracenie mają zakrytą ewangelię? Odpowiedzi udziela nam kolejny werset:

„których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.”

2 Koryntian 4:4

Prawdziwą przyczyną zaślepienia i zatracenia jest ten, który ma we władaniu pewnych ludzi. To bóg tego złego świata trzyma w duchowej ciemności pewnych ludzi i dlatego nie widzą oni nic dobrego w tym, czego uczyli pomazańcowi naśladowcy. Dla nich ewangelia nie jest dobrą nowiną, uważają że świat jest fajny, żyje się dobrze i szkoda by to wszystko miało przeminąć. 

Mam nadzieję, że Ty nie łapiesz się na takich myślach, bo to by znaczyło, że jeszcze masz długą drogę do Chrystusa.
______________________
krzysztof pomazańcowy

2 komentarze:

  1. Witaj,do tego tematu pasuje mi werset Mt.8:21-23,pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli masz na myśli: "Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jeszu mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych! Gdy wszedł do łodzi, poszli za Nim Jego uczniowie."

    OdpowiedzUsuń