sobota, 22 listopada 2014

Wiara jest darem Ducha Świętego


„Innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu”

1 Koryntian 12:9

Dar uzdrawiania zawsze był wysoko ceniony, podczas gdy inne dary niekoniecznie a tym czasem według słów Pawła wszystkie dary są potrzebne. Wśród darów ducha wymieniony jest dar wiary a więc coś, co jest lekceważone a nie powinno być, bo wiara jest darem. Każdy może słuchać ewangelii i argumentów w dyskusji, ale tylko wybrani otrzymają wiarę. Inni będą słyszeć i czytać to samo i zlekceważą informacje a wybrani uwierzą ku zbawieniu.

Wcześniej czytamy:
Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Przekleństwem jest Jeszu! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jeszu. 

1 Koryntian 12:1-3

Dziś ludzi bez Ducha Świętego ciągnie do antychrysta, czyli innego Chrystusa. I co jest ciekawe, bo wypowiedź Pawła okazała się być proroctwem, dziś upierają się, że: Przekleństwem jest Jeszu. Nie są oni wstanie dokładnie rozpoznać osobowości ani nawet zdecydować się na jedno imię, w którym mamy być zbawieni dzięki wzywaniu go, czyli modlitwie.

„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”

Dzieje 4:12

„Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. Jakże, więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił?" 

Rzymian 10:13,14

Żeby uwierzyć w Jeszu, Syna Bożego musi być ktoś, kto będzie to głosił, a wówczas jedni uwierzą, a inni nie i tu działa Duch Święty. Głoszenie jest darem Ducha Świętego a więc także jest przywilejem, który nie każdy dostaje od Boga, choć każdy powinien o niego zabiegać (1 Koryntian 12:31).

Paweł twierdzi, że nie wszyscy mają te same dary a to znaczy, że ktoś może mieć tylko dar wiary i wówczas zamiast twierdzić, że nie ma żadnego daru powinien cenić i pielęgnować to, co dostał.
Od wiary wszystko się zaczyna bo bez wiary nie można podobać się Bogu (Hebrajczyków 11:6). 

Skoro wiara jest darem Ducha Świętego to każdy wierzący, że Jeszu jest Synem Boga i Pomazańcem posiada Ducha Świętego.
___________________
krzysztof pomazańcowy

4 komentarze:

 1. Bez wiary niedostępny jest dar uzdrowienia, co znaczy że we wszystkim dar wiary jest podstawą.

  Ale dlaczego Jeszu a nie Jezus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dar uzdrawiania nie jest potrzebny do zbawienia a dar wiary jest wymagany on popycha nas do dalszego działania i wytrwania az do śmierci. Dlaczego jeszu? bo to jedyne prawdziwe imię jakie Bóg dal swemu Synowi Anioł nie powiedział Marii i Józefowi "dajcie mu dowolne imię byle zaczynało się je pisać na literę J". Dał im konkretne imię które w przetłumaczeniu na język polski znaczy Zbawiciel a Apostołowie glosili że: "nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni." - Dzieje 4:12

   Usuń
 2. "jedni uwierzą, a inni nie i tu działa Duch Święty."

  Czyli Duch Święty jest POWODEM trwania człowieka w grzechu!

  Bo przecież zatwardził serca niewierzących pogan.

  Bóg jest wtedy autorem grzechu.

  To jest KPIARSTWO z Boga i nazywa się to KALWINIZM.

  To człowiek jest autorem grzechu, nie Bóg!

  Z tego powodu odszedłem z mojej grupy biblijnej.

  Po roku okazało się, że są fanatycznymi wyznawcami doktryny zatwardzania ludzi przez Boga do wiecznego potępienia.

  Bronili tego z taką samą zapalczywością, co katolicy cudów maryjnych albo jej innych łask i wpływu na ich życie. Wszystko poparte emocjonalnymi przeżyciami, że Bóg ich pociągnął i cytatami wyrwanymi z kontekstu, żeby im pasowało do ich filozofii wybraństwa.

  Po kilku takich spięciach stwierdzałem, że dalsze dyskusje nie mają sensu, ponieważ oni są fanatykami.

  Aktualna społeczność chrześcijańska dla mnie to m.in. ten blog.

  W końcu widzę taki wpis, jak ten i widzę, że znowu to samo.

  Jak nie katolicyzm, to kalwinizm.

  Dla zainteresowanych i studiujących Biblię zgodnie z kontekstem polecam obejrzeć wykład na YouTube „Błędy Kalwinizmu”: https://www.youtube.com/watch?v=4Nzduwku8II

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że Twój wniosek to jest bzdura, zgadzam się z Toba, ale to Twój wniosek ja go nie umieściłem w artykule. Prawdopodobnie jesteś na tym punkcie przewrażliwiony i wszędzie widzisz ten problem na siłę. Człowiek może unikać grzechu nawet nie znając Boga tylko, że będzie mu trudniej. Rzymian 2: (14) Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. (15) Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. (16) [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jeszu Pomazańca ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.

   Usuń