wtorek, 18 listopada 2014

"Nie znacie dnia ani godziny"

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. 
Mateusza 25:13

Pan nasz ostrzegał przed prowadzeniem bezmyślnego i beztroskiego życia. Przykład panien głupich pokazywał jak lekkomyślnie można stracić swoją szansę. Chrystus zakończył przypowieść o mądrych i głupich pannach zachętą do czuwania. Tą zachętę często wykorzystują do straszenia świadkowie Jehowy i inni kaznodzieje. Na tym opiera się przymuszanie ludzi do gorliwości. Z tego też powodu przez cały okres prawie 2000 lat straszono ludzi ponownym przyjściem pana lub tak jak świadkowie Jehowy Armagedonem. Tymczasem każdy z nas ma swój własny Armagedon. Wychodząc z domu nie wiesz czy do niego powrócisz.

Każdy z nas ma swój dzień i swoją godzinę, kiedy kończy się szansa na czuwanie. Kończy się czas, kiedy możemy okazać wierność Chrystusowi i wzywać jego imię by osiągnąć zbawienie. Piszę o tym w smutku gdyż przed godziną dostałem telefon, że moja babcia zmarła, jej czas dobiegł końca. Ciężko mi się skupić na tym, co piszę, bo jest mi smutno i w dodatku ciągle dzwonią telefony.

Wielu ludzi bało się tak zwanego „końca świata”, podczas gdy ich koniec to była ich śmierć. Nie bójcie się Armagedonu, nie bójcie się przyjścia Pana. To będzie dzień wyzwolenia i tryumfu sprawiedliwości. Czuwajcie by nie utracić jego łaski i by być gotowym w każdej chwili na swój koniec. A co później?

A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
Hebrajczyków 9:27,28
__________________
krzysztof pomazańcowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz