wtorek, 21 lipca 2015

Zabawa na skraju przepaści.


„Z kobietą zamężną nigdy razem nie siadaj ani nie ucztuj z nią przy winie, aby przypadkiem twa dusza nie skłoniła się ku niej, byś przez swą namiętność nie potknął się aż do zagłady.” Syracha 9:9

Powyższa rade jest przykładem jak dużo tracą ludzie odrzucający część Pism Świętych tylko, dlatego że około 90-120 roku po Chr. odrzucili je niewierni Izraelici, potomkowie tych, którzy skazali na śmierć Syna Bożego. Do tej grupy odrzucającej kilka ksiąg należą chyba wszystkie grupy protestanckie w tym także świadkowie Jehowy. Tymczasem rada ta jest ponad czasowa i niezwykle mądra. Z pewnością mogłoby więcej osób z niej skorzystać gdyby nie została usunięta z większości przekładów Pisma Świętego. 

Alkohol w tym także wino działa na człowieka rozluźniająco. Agresywny mężczyzna straci strach i jest gotów wdać się w liczne bójki a także jest skłonny do zaborczości wobec kobiet. Łagodny mężczyzna po alkoholu widzi w innych samo dobro, wydają mu się nadzwyczaj sympatyczni. Znikają pożyteczne bariery i może dojść do spoufalenia a nawet do niemoralności. Właśnie przed czymś takim ostrzega Jeszu syn Syracha w swojej księdze. 

Spędzanie czasu na wspólnym piciu alkoholu z kobietą zamężną może doprowadzić do niemoralności, której nie da się naprawić. Gdyby doszło do fizycznego zespolenia z panną to niemoralność mogłaby być naprawiona przez zawarcie maleństwa, ale z mężatką nie ma takiej możliwości, ponieważ jest ona już związana z innym mężczyzną. Nie ma sposobu by tą sytuację naprawić, więc w Izraelu skazywano osoby, które się tego grzechu dopuściły na śmierć.

„Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica.” Kapłańska 20:10

„Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela.” Prawa 22:22

Nowy Testament idealnie współgra z tą starotestamentowa radą.

„A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem.” Efezjan 5:18

Niemoralność to bardzo poważny problem nawet wśród gorliwych chrześcijan. N przykład u świadków Jehowy, którzy mają opinię gorliwych a nawet fanatycznych niemoralność jest najczęstszą przyczyną wykluczeń ze społeczności. Ludzie ci potrafią zgodzić się na śmierć swego dziecka byle tylko nie przyjąć transfuzji krwi i w ten sposób nie zgrzeszyć, ale nie potrafią powstrzymać się przed niemoralnością. Może byłoby im łatwiej gdyby nie odrzucali takich mądrych rad jak ta zacytowana na wstępie. 

Popularna w latach osiemdziesiątych piosenka twierdziła, że „niema brzydkich kobiet tylko wina czasem brak”("Och, Ziuta" - Shakin' Dudi). Alkohol uatrakcyjnia kobiety, czyni je bardziej godne pożądania, dlatego zawsze należy pamiętać o przestrodze z księgi Syracha 9:9

„Z kobietą zamężną nigdy razem nie siadaj ani nie ucztuj z nią przy winie, aby przypadkiem twa dusza nie skłoniła się ku niej, byś przez swą namiętność nie potknął się aż do zagłady.”
__________________
krzysztof pomazańcowy

1 komentarz:

  1. Tak to jest tu i teraz więc dla tych co konsumują wszystko i wszystkich nie ma ograniczeń oni mają swoje prawa,mówią nawet ale frajer z ciebie masz takie okazje,potem się zestarzejesz i już nic ci się nie trafi,miałem kiedyś taką sytuację,że pewna kobieta powiedziała do mnie "jak widzę obrączkę u faceta to jest to dla mnie wyzwanie..."Ja osobiście podjąłem wyzwanie żeby wytrwać w nauce mego Pana Jeszu,czasem jest naprawdę trudno,ale nagroda końcowa jest bezcenna,a na pocieszenie dla tych co mówią dla mnie już nie ma ratunku Mt.9:11 Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» 12 On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. WYTRWAJMY !!!

    OdpowiedzUsuń