czwartek, 2 lutego 2017

10. Życie masz w imieniu - Jana 20:31

Kolejny werset z serii "jeden werset biblijny" - Jana 20:31. Proponuję małe wprowadzenie do filmu.

Tomasz powiedział: 
- Pan mój i Bóg mój! 
Odpowiedział mu Jeszu: 
- Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. 

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jeszu wobec uczniów. Te zaś zapisano...Wiara bierze się z wiedzy, dlatego ważne jest, by głosić o imieniu Pana naszego Jeszu. Każdy, kto będzie wzywał to imię, zostanie zbawiony, dopóki jednak ludzie nic o tym imieniu nie wiedzą, to nie mogą go wzywać. Tysiące naszych sąsiadów czeka, by pomóc im uwierzyć w to, że życie mamy w imieniu Zbawiciela. Dziś wzywają imiona antychrysta, ale dzięki Tobie jutro mogą zmienić swój sposób myślenia i oddać cześć Królowi królów i Panu panów.
____________________
krzysztof pomazańcowy

2 komentarze:

  1. Pelna zgoda. Lecz wtrosce o zainteresowanych tych głębiej, proszę przez wzgląd na Twoją wiedzę (Ducha) abyś wyjaśnił na czym polega matactwo szatana w sprawie imienia Zbawiciela.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Syn Boży jest Chrystusem o imieniu nadanym mu przez Boga - Jeszu czyli Zbawiciel. Chrystus zapowiadał że przyjdą fałszywi chrystusowie twierdząc, że są tym prawdziwym "i wielu zwiodą". I to się spełniło na dwa sposoby. Ponieważ Chrystus prawdziwy to osoba plus imię więc jeśli jeden z tych dwóch elementów podmienimy zamiast prawdziwego Chrystusa będzie antychryst. Jeśli połączymy prawdziwe imię z fałszywą osobą to nie jest to już prawdziwy Chrystus tylko podróbka i tak jest w przypadku osób które wzywają imię Jeszu np. w Syrii, ale wierzą że Chrystus jest równy Ojcu (trójca), tymczasem On nigdy nie równał się z Ojcem, więc taki mesjasz jest podróbką. W drugim etapie szatan posunął się jeszcze dalej i antychrystowi podmienił imię. W ten sposób fałszywy chrystus ma tylko historię życia prawdziwą ale osoba i imię jest fałszywe tak samo zrobili Izraelicie pod góra Synaj gdy oddawali cześć bogu który ich wyprowadził z niewoli egipskiej, Bóg ich za to potępił ponieważ Boże zasługi przenieśli na bożka o innym imieniu i zrobili dodatkowo jego figurę. Szatan więc przekonuje nas że to ten sam Chrystus ale to nieprawda.

      Usuń