niedziela, 26 października 2014

Nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane

Uznałem za konieczne napisać do was z zachętą do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.
List Judy 1:3

Wiara została nam raz tylko przekazana i Juda zachęca nas byśmy o nią walczyli. Co to znaczy raz tylko przekazana? To znaczy, że nie powinniśmy robić poprawek ani dobudówek. Używając języka komputerowego powiemy, że program naszej wiary nie będzie miał abgreitu.

Wiara objawiona to nie Windows, nie wymaga poprawek.

Została nam przekazana wiara doskonała, bez braków i wad i dlatego nie może zostać udoskonalona. Jakakolwiek nowa wersja naszej wiary nie będzie posiadała autoryzacji Stwórcy. Każda taka poprawka lub pseudo udoskonalenie będzie wersją piracką, czyli nielegalną a za korzystanie z niej tracisz gwarancję skutecznego działania. Ponieważ celem naszej wiary jest zbawienie, więc wiara podrasowana przez jakieś sobory, zjazdy lub nowe światło traci gwarancję zbawienia.

Musisz wybierać chcesz być w zgodzie z modą czy wolisz starą sprawdzoną, ale mało modną wiarę przekazaną nam przez sprawdzonych uczniów Chrystusa.

Wiary nie zmieniaj zmień siebie. Stań się mistrzem tego oprogramowania, którego końcem jest życie wieczne. Zagraj o życie i wygraj.

1 Koryntian 4:6 nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane

1 Jana 2:24,25 Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu. A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne.
____________________________
krzysztof pomazańcowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz