czwartek, 5 stycznia 2017

Bądź mądry, nie słuchaj aktorów


Aktor Keanu Reeves podobno skierował do mediów list z przesłaniem. Nie wiem kto go przetłumaczył na język polski, ale samą wiadomość widziałem na kilku portalach, ale żaden nie podawał źródła z którego czerpie, więc ja też go nie podam. List może nie być prawdziwy, a ale to bez znaczenia, bo ma jakieś przesłanie do ludzie, za którym ktoś stoi. Obojętnie czy jest to aktor czy ktoś inny samo przesłanie zostało wysłane do ludzi, więc warto się nad nim zastanowić, bo wielu da się oszukać. 

Powołanie się na znanego i lubianego aktora ma wzmocnić siłę jego działania, tak samo jak krzykliwy tytuł „Wiadomość od aktora Keanu Reeves'a do wszystkich ludzi wstrząsnęła światem”. Oczywiście wiadomość ta nie wstrząsnęła światem nawet w najmniejszym stopni. Gdyby tak było to wszystkie media podawałyby ten nius od USA po Moskwę. Media koczowałyby pod rezydencją gwiazdora zabiegając o komentarz, a każde jego słowo byłoby gorącym niusem. Tak nie jest, więc już w tytule mamy manipulację, której celem jest wzmocnienie przekazu, a jest on szkodliwy. 

O to treść jego rzekomego listu.

"Matka mojego kolegi zawsze zdrowo się odżywiała. Nigdy nie piła alkohol ani nie jadła śmieciowego jedzenia, codziennie trenowała i była bardzo sprawną i aktywną kobietą. Zawsze przyjmowała leki przepisane przez lekarza, a kiedy wychodziła na słońce, to na skórze miała ochronny filtr przeciwsłoneczny. Po prostu, zawsze w najwyższym stopniu dbała o zdrowie... Obecnie ma 76 lat, raka skóry, raka kości i zaawansowaną osteoporozę.

Ojciec mojego przyjaciela zajada się szynką, masłem i tłustym jedzeniem. Nigdy nie trenuje. Kiedy wychodzi na zewnątrz, pozwala słońcu palić skórę do granic wytrzymałości. W efekcie, przeżywa on swoje życie według swoich własnych standardów, a nie tak, jak nakazują mu inni. 

Obecnie ma 81 lat i zdrowie młodej osoby.

Ludzie nie mogą ukryć się przed losem i tym, co im jest pisane. Te słowa pochodzą od matki mojego przyjaciela: "Gdybym wiedziała, że moje życie skończy się w ten sposób, pozwoliłabym sobie na szczęście i smakowanie wszystkiego w pełni."

Nikt z nas nie opuści tego świata żywy, więc, proszę, przestań się obciążać zbyt wieloma myślami i zakazami. Jedz pyszne jedzenie. Biegaj w słońcu. Skacz do morza. Mów prawdę, która kryje się w twoim sercu. Pozwól sobie być głupi. Bądź przyjacielski. Bądź zabawny. Nie ma czasu na nic innego! " 

Czy aktor informuje nas o tym, że farmacja to oszustwo? Nic z tych rzeczy. Informuje nas byśmy pogodzili się z losem, oddali się szaleństwu, żebyśmy byli głupi. Jest to inny sposób na przekazanie nam słów „róbta co chceta, ale nie myślcie”. Nie ma w jego przekazie niczego mądrego, co by nam pomogło lepiej żyć. Nie przyszło mu do głowy, że to nie los jest odpowiedzialny za choroby tylko system medyczny oszukujący ludzi; że to właśnie leki rujnują zdrowie, a śmieciowe jedzenie też to zrobi tylko mniej skutecznie od leków. 

Pismo Święte nas poucza:


„Kto swemu sercu ufa ten jest głupi; kto żyje w mądrości, znajdzie ocalenie.” 
Przysłów 28:26

Aktor nas zachęca byśmy poddali się sercu, czyli zachęca nas byśmy robili dokładnie na odwrót niż uczy Pismo Święte. Czyja rada jest mądrzejsza?

"Słuchaj, mój synu, bądź mądry, prostą drogą prowadź swe serce" 
Przysłów 23:19

Człowiek mądry prowadzi swoje serce i nie pozwala by ono prowadziło nim. Przy korzystaniu z medycyny trzeba bardzo dużej rozwagi by nie pogorszyć swojego zdrowia. Nie bez powodu producenci leków podają informacje o możliwych skutkach uboczny. Rozwagi trzeba też przy wyborze tego co jemy i pijemy, im bardziej coś jest naturalne tym zdrowsze, a im bardziej chemicznie przetworzone tym bardziej niezdrowe. Pismo Święte nie zaleca jednej diety dla wszystkich, pozostawia to naszemu wyborowi, ale bądźmy tez ostrożni bo w tym temacie także jest dużo fałszywych informacji.

"Żołądek przyjmuje każde pożywienie, ale jeden pokarm jest lepszy od drugiego."
Syracha 36:18

Keanu Reeves swoimi niby mądrymi radami szkodzi ludziom. Zobaczmy, że po raz kolejny do propagandy jest wykorzystany aktor, obojętnie czy on o tym wie czy może jest to bez jego wiedzy. Jaki zły cel może być takiego przekazu? Pozornie jest on antysytemowy, ale to złudzenie. Chodzi o to, by ludzie nie zastanawiali się co jedzą tylko zajadali wszystko co im zostanie podsunięte, ich serce wcale nie będzie wolne, bo korporacje przez reklamy zadbają, by je pobudzić do określonego działania zgodnego z ich wolą. 

Pismo Święte zachęca do roztropnego działania po to by dłużej żyć. 

„Synu mój, nie zapomnij mych nauk, twoje serce niech strzeże nakazów, bo wiele dni i lat życia i pełnię ci szczęścia przyniosą.”
Przysłów 3:1,2

"Nie dążcie do śmierci przez swe błędne życie, nie gotujcie sobie zguby własnymi rękami!"
Księga Mądrości 1:12 
____________________
krzysztof pomazańcowy

Ps. Niestety, ale aktorów często rozpoznajemy jako najemników Wielkiej Nierządnicy.

1 komentarz: