sobota, 22 października 2016

Pracuj dla zdrowia


Dziś wersja czytana jednego z rozdziałów pierwszego tomu z serii „Słowo na dziś”. Kiedy mówię o tym że ćwiczenia są mało sensowne to miałem na myśli, że lepiej jest męczyć się kopiąc w ogródku lub odśnieżając jezdnię, niż biegając po mieście lub wyciskając ciężary na siłowni. Praca jest bardziej naturalna w porównaniu z wysiłkiem dla samego wysiłku. A jak nie masz co u siebie robić to zawsze możesz pomóc sąsiadowi zwłaszcza jeśli jest w starszym wieku. Warto jednak zachowywać równowagę także w kwestiach wysiłku.

Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść. 
1 Tymoteusza 4:8

Pobożność jest wiele więcej warta od fizycznego wysiłku, dlatego choć należy o nim pamiętać to jednak nie przesadzać. 

Kiedy cytuję zachętę Mistrza do rozdania swojego majątku to proszę zwrócić uwagę, że nie był to warunek zbawienia. Pan nasz Jeszu powiedział, jeśli chcesz być doskonały. Służąc Bogu i naszemu Panu Jeszu, możemy dostąpić zbawienia mając różne zaangażowanie. Bóg nie wymaga od nas ani celibatu, anie ubóstwa. Jesteśmy tylko do tego zachęcani by móc lepiej służyć Bogu. Każdy odpowie za samego siebie. 

Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar. 
Galatów 6:4

Powyższy tekst jest tylko wstępem do poniższego filmy, w którym jest treść właściwa. 


____________________
krzysztof pomazańcowy

2 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1 Tes 4:,,11 Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy".

  Bóg tak stworzył człowieka, by mógł czerpać radość z pracy, którą wykonuje, znajdując w niej przyjemność i głębokie zadowolenie. Jest to naprawdę wspaniałym darem i błogosławieństwem od Boba, że tak rzecz urządził: „Człowiek je i pije, i cieszy się szczęściem przy całym swym trudzie — to wszystko dar Boży. (...) Zobaczyłem, więc że nie ma nic lepszego nad to, że się człowiek cieszy ze swych dzieł, gdyż taki jego udział.” Koh 3;13; 5: 18

  Praca fizyczna ma swoje zalety i przynosi zadowolenie, bo człowiek się cieszy, gdy widzi, co zrobił, ale można się zajmować jeszcze czymś znacznie ważniejszym.

  17,,Lecz Jeszu im odpowiedział: «Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam‘‘

  OdpowiedzUsuń