piątek, 8 lipca 2022

Bądź zadowolony!Nie przejawiajcie chciwości, bądźcie zadowoleni z aktualnego stanu. Sam bowiem powiedział: Nie porzuciłem cię ani nie opuściłem. Tak więc śmiało możemy stwierdzić: Pan jest moim wsparciem, więc nie będę się bał, bo co może mi zrobić człowiek?
List do Hebrajczyków 13:5-6

Nadmierne pragnienia mogą zniszczyć życie człowieka, a umiejętność zadowolenia z tego, co się ma, jest kluczem do szczęścia.

Nie ważne ile masz pieniędzy, zawsze będziesz miał ich za mało, jeśli nie wypracujesz w sobie zadowolenia z obecnego stanu. Pieniądze to tylko przykład, chodzi o to, by nie żyć pragnieniami, ponieważ one się nigdy nie kończą, a co za tym idzie, nie dają szczęścia.

Chciwość traci swoją siłę, gdy zadowalamy się tym, co mamy. Królowie dawnych czasów żyli na gorszym poziomie niż my dziś. Nie mieli wielu wygód, które dziś są normą, takich jak telefon, a nawet szyby w oknach. Myślałeś o tym, jakim luksusem są szyby, albo papier toaletowy? A jakby wyglądało twoje życie bez internetu, jeszcze niedawno go nie było. Dziś każdy go może mieć.

Dla ciebie może dramatem będzie zepsuty samochód, ale pomyśl, że są ludzie, którzy o nim mogą tylko marzyć, dla nich podobnym problemem są rozdarte spodnie lub rozlatujące się buty, bo nie stać go na inne. Biednemu wydaje się, że będzie szczęśliwy, gdy będzie bogaty, ale bogaci mają inne problemy i to nie ma końca. Jedynym zakończeniem tego dramatu jest zadowolenie z sytuacji, w jakiej jesteś aktualnie. Cokolwiek się stanie, bądź zadowolony, bo może być gorzej.

Problemy nie zasługują na to, by się nad nimi użalać.

Nie troszczcie się o jutrzejszy dzień: albowiem jutrzejszy dzień troskać się będzie o swoje potrzeby. Dosyć ma dzień na swojego utrapienia.
Mateusza 6:34

Problemy trzeba szybko rozwiązywać i cieszyć się, że nie było gorzej. Kiedy straciłem palec u nogi, cieszyłem się, że to tylko palec. Kiedy złamiesz rękę, zamiast płakać, co teraz będzie, ciesz się, że ci jej nie urwało i że masz drugą.

Życie jest zmienne, ale kiedy nie potrafimy czegoś zmienić, to się dostosujmy do sytuacji. Jeśli nie możesz powstrzymać deszczu, to nie płacz, że pada. 

Tylko akceptacja sytuacji ma sens. 

Każda zmiana w życiu przynosi pewne ograniczenia twoich możliwości, ale zawsze są jakieś warianty do zrealizowania.

Słudzy Syna Bożego Jeszu są w wyśmienitej sytuacji, ponieważ to obecne życie nie jest wszystkim, co mają. Przed nami przyszłe życie bez tych problemów, jakie mamy dziś. Nie trzymajmy się więc kurczowo tego życia, skoro możemy mieć lepsze, nie inwestujmy w to życie tylko w przyszłe.

Byłem młodym i zestarzałem się, ale nie widziałem sprawiedliwego opuszczonego, ani potomstwa jego żebrzącego chleba.
Psalmów 37:25


Pan Jeszu jest z nami i to jest największy skarb, jakim dysponujemy.


Chwała Bogu Ojcu i Panu Jeszu!
Błogosławionego dnia wam drodzy życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz