piątek, 13 listopada 2020

Czy modlić się za prezydenta?Przede wszystkim zachęcam was, byście zanosili modlitwy błagalne, prośby wstawiennicze, podziękowania za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich tych, którzy są na wysokich stanowiskach. Róbcie to, byście mogli żyć w ciszy i spokoju, byście mogli okazywać na wszelkie sposoby swoją pobożność i byście mogli zachować godność.

1 List do Tymoteusza 2:1-2

Nie modlimy się za władców po, to, by im się dobrze powodziło, ale by nam pozwolili godnie żyć i swobodnie rozsiewać ziarna prawdy. Wiemy bowiem, że dzisiejsza władza stwarza tylko pozory pobożności, podczas gdy ich rozporządzenia są zaprzeczeniem wiary. Wiem jak postąpić, gdy ich rozporządzenia będą sprzeczne z postanowieniami Boga.

Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr, a także Apostołowie.

Dzieje 5:29

A teraz czy chcę ludzi sobie zjednać, czy Boga? Albo czy staram się przypodobać ludziom? Bo gdybym nadal ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusowym.

Galatów 1:10

Taka niezłomna postawa, podczas której wyżej cenimy Boga niż ludzi wymaga wsparcia z góry, dlatego zanosimy odpowiednie błagania, wiemy też, ze gdy zostaniemy wysłuchani, będziemy zwycięzcami.

Wy, dziateczki, pochodzicie od Boga i zwyciężyliście tych ludzi, ponieważ ten, który jest w jedności z wami, jest większy niż ten, który jest w jedności ze światem.

1 Jana 4:4

Krzysztof Król

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz