piątek, 14 kwietnia 2017

Zanurzenie w imię Jeszu, 11 kwietnia 2017
Jesteśmy już po pamiątce śmierci Chrystusa. W tym roku (2017) obchodziliśmy ją 11 kwietnia. Spotkaliśmy się w centralnej Polsce (pod Łodzią), by wspólnie spożyć chleb i wino czyli ciało i krew Pomazańca Bożego. Przy tej okazji zanurzenie w imię Jeszu przyjęło siedem osób, cztery kobiety i trzech mężczyzn. Zjechaliśmy się z całej Polski, a nawet z zagranicy. W przyjemnej atmosferze zaprzyjaźniliśmy się na wieczność ku chwale Boga Ojca i Pana naszego Jeszu.

Wśród osób wzywających imię Jeszu, są dziś nie tylko byli świadkowie, ale także byli katolicy i prawosławni. To jest dowodem, że Bóg powołuje bez względu na religię osoby godne. Nie jesteśmy społecznością, która by „polowała” na byłych świadków”. Nie specjalizujemy się w krytykowaniu jednego ugrupowania religijnego. Głosimy Słowo Boże, a Bóg sam powołuje osoby godne zbawienia z różnych religii.Niestety nie dysponuję na chwilę obecną zdjęciami więc zrobiłem zrzuty ekranu z filmiku, który odzyskaliśmy, po przypadkowym uszkodzeniu nośnika pamięci. Jest tam słabe oświetlenie. Dla ogólnego wrażenia to oświetlenie było sympatyczne, ale na potrzeby filmiku niewystarczające.

Następne grupowe zanurzenie planowane jest na wakacje roku 2017, ale w każdej chwili możesz też indywidualnie zgłosić się do mnie, na pojedyncze zanurzenie w imię Jeszu. W różnych rejonach Polski są bracia gotowi do służenia zanurzeniem na chwałę Pana Jeszu. Jeśli więc mieszkasz daleko ode mnie, to pomogę skontaktować się z innymi braćmi.

Tego samego dnia wieczorem spożyliśmy wspólnie chleb i wino na pamiątkę śmierci Pana naszego Zbawiciela Jeszu. 

I rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie zanurzenie będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony".
Marka 16:15,16


Wszyscy prorocy świadczą o tym, że każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów.
Dzieje 10:43


Kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jeszu Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali zanurzenie.

Dzieje 8:12


…za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę. Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona w zanurzeniu nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jeszu Pomazańca.

1 Piotra 3:20,21
___________________
Krzysztof pomazańcowy

1 komentarz:

  1. Nowe stożenie ,oto jestem ja .Stare przeminęło nowe życie ma..Niech Bóg błogosławi,piękny to dzień,gdy człowiek narodzi się na nowo i zawrze Jezus przymierze. Mój i męża chrzest wodny odbył się po trzech latach drogi z Jezusem w Legnicy dnia 25-08-2002r.w zborze CHWZ.OD tamtej pory rażę idziemy do naszego domu ,do domu Ojca.

    OdpowiedzUsuń