czwartek, 14 lipca 2016

Cóż przeszkadza, abyś został zanurzony?


Posłaniec Paweł, zanim został posłańcem pomazańcowym, kiedy został nawrócony i w pewnym sensie jego wiara wywróciła mu się do góry nogami, ale po poznaniu już Pana Jeszu, został zapytany:

„Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, zanurz się i zmyj z siebie grzechy, wzywając Jego imienia!” Dzieje 22:16

Dokładnie to samo pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Pragną wymazać swoje błędy i rozpocząć służbę Panu. Wzywając jego imienia, wchodzą na drogę prowadzącą do zbawienia. Każdy przechodzi przez ten moment zawahania, jak było z Pawłem, zanim dostąpił przywileju służby i wielu błogosławieństw od Boga. Niektórzy nawet zastanawiają się, czy są godni tego przywileju, czy nie ma przeszkód, które by im uniemożliwiły zanurzenie w imię Jeszu. Tak było z pewnym człowiekiem, który miał powody, by czuć się gorszym od cielesnych Izraelitów. W przekładzie Biblii Gdańskiej czytamy o nim: 

A on wstawszy, szedł. A oto mąż Murzyn rzezaniec, komornik królowej murzyńskiej Kandaces, który był nad wszystkiemi skarbami jej, a przyjechał był do Jeruzalemu, aby się modlił. Dzieje 8:27 BG

Jeruzalem było wówczas bardzo nacjonalistyczne, wręcz szowinistyczne. Miejscowi Izraelici gardzili nawet swoimi braćmi, jeśli ci posługiwali się innym językiem niż hebrajski. Tymczasem tu mamy człowieka, który nie tylko nie był cielesnym Izraelitą, ale w dodatku był eunuchem. Z pewnością odczuł nie raz pogardę u innych ludzi, zwłaszcza u tych, którzy uważali się za pobożnych Judejczyków. Kiedy więc Filip głosi mu dobrą nowinę i wyjawia, że Jeszu jest Pomazańcem, ten pyta:


- Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został zanurzony?

Prawdopodobnie dworzanin już wie, że Bóg nie ma względu na narodowość, kolor skóry czy ułomności cielesne, a także sposób w jaki do tej pory żył. 

Odpowiedział Filip:
- Można, jeżeli wierzysz z całego serca.
Odparł mu: 
- Wierzę, że Jeszu Pomazaniec jest Synem Bożym
I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I zanurzył go.
Dzieje 8:36-38

Współcześnie odbywają się podobne zanurzenia w imię Jeszu. Coraz więcej osób pyta samych siebie: cóż przeszkadza, abym został zanurzony? Tak też było w tym miesiącu. 

Wprawdzie umieściłem filmik w Internecie jeszcze tego samego dnia, ale ponieważ część czytelników nie zagląda na kanał youtubowy, więc postanowiłem filmik ten umieścić także na blogu. Jest to krótki filmik z ostatniego zanurzenia w imię Jeszu, które odbyło się 1 lipca tego roku (2016). 


Osoby zainteresowane zanurzeniem w imieniu Jeszu zapraszam do mailowego kontaktu. Kolejne zanurzenie planowane jest po 10 sierpnia.
__________________
krzysztof pomazańcowy


1 komentarz:

 1. 1 Jana 1: 1 [To wam oznajmiamy], co było od początku,
  cośmy usłyszeli o Słowie życia,
  co ujrzeliśmy własnymi oczami,
  na co patrzyliśmy
  i czego dotykały nasze ręce -
  2 bo życie objawiło się.
  Myśmy je widzieli,
  o nim świadczymy
  i głosimy wam życie wieczne,
  które było w Ojcu,
  a nam zostało objawione -
  3 oznajmiamy wam,
  cośmy ujrzeli i usłyszeli,
  abyście i wy mieli współuczestnictwo z nami.
  A mieć z nami współuczestnictwo znaczy:
  mieć je z Ojcem i Jego Synem Jeszu Chrystusem.
  4 Piszemy to w tym celu,
  aby nasza radość była pełna.
  Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jeszu Chrystusa.

  OdpowiedzUsuń