wtorek, 21 sierpnia 2018

Dzieci Boże dążą do czystości
2 Koryntian 7:1
Takie więc mając obietnice, umiłowani, oczyśćmy siebie od każdego brudu ciała i ducha, dokańczając uświęcenia w bojaźni Boga.

Jak zwykle przy wyrwanych z kontekstu wersetach pojawiają się pytania o szczegóły. Jakie obietnice i dlaczego mają na nas mieć taki wpływ, jak tu czytamy.
Obietnica nawiązuje do naszego życia w nowym eonie. Wcześniej czytamy:

2 Koryntian 6:16-18
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami – mówi Pan Wszechmogący.

Dopiero po tym tekście Paweł pisze, że mając takie obietnice, pozbądźmy się brudu na ciele i duchu i dążmy do świętości, bojąc się Boga. Paweł przy tej okazji zachęca wszystkich, by się nie bratali ze światem, by go opuścili i by otworzyli swoje serca na braci w wierze (2 Koryntian 6:11-13).

Warto się zastanowić, czym są brudy ciał i ducha? Znając odpowiedź, będziemy wiedzieli czego mamy unikać.

krzysztof pomazańcowy


1 komentarz:

  1. Ja ten brud widzę np w ten sposób. Bród na ciele to dopuszczenie się niemoralności płciowej, a bród na duchu to ogladanie pornografi i w duchu pragnienie współżycia z piękną kobietą. Jeśli cały czas tak czynimy to nie mamy szans na ocalenie pomimo bycia osobą powołaną do życia wiecznego.

    OdpowiedzUsuń