piątek, 8 września 2017

Czy na nowej ziemi będą małżeństwa?


Fragment rozmowy:
DISCO POLO
Będą małżeństwa w 1000 letnim królestwie?

Krzysztof Król
Mieszkańcy Ziemi będą żyli tak jak poprzednio z tym, że bez szatana nie będzie zła na ziemi.

DISCO POLO
A co z wersetem przy zmartwychwstaniu nie będą się ani żenić ani za mąż wychodzić

Krzysztof Król
pod 1000 letnim panowaniem nie będą żyli zmartwychwstali na ziemi. Te rządy zaczną się od zmartwychwstania w niebie, a kolejne zmartwychwstanie odbędzie się po tych 1000 letnich rządach. Ty pytałeś o 100 letni rząd, a to co innego

DISCO POLO
Nie rozumiem trochę pytałem o pierwsze zmartwychwstanie, które będzie miało miejsce z początkiem 1000 letnie królestwa które jak rozumiem będzie na Ziemi

DISCO POLO
Możesz lepiej to wyjaśnić. Bo jak rozumiem pierwsze zmartwychwstanie według ciebie będzie dotyczyło niebiańskiego rządu i będą oni przebywać 1000 lat w niebie.

Krzysztof Król
Pytałeś o małżeństwa w 1000 letnim królestwie, a co miałeś na myśli to ja nie wiem :) Odpowiedziałem na twoje pytanie zadane na piśmie. Po wielkim dniu Boga Wszechmocnego, będą na Ziemi ci co przeżyją. Na Ziemi nie będzie zmartwychwstałych. Nastąpi wówczas zmartwychwstanie do życia w niebie i tam małżeństw nie będzie. Zmartwychwstanie do życia na ziemi nastąpi po sądzie ostatnim, który odbędzie się po 1000 lat rządów Chrystusa. Taką kolejność podaje księga Objawienia

DISCO POLO
Czyli po 1000 letnim królestwie na Ziemi ci będący w niebie, zmartwychwstaną do życia na ziemi? Na której WSZYSCY będą mogli wchodzić w związki małżeńskie (również ci co zmartwychwstali z nieba)?

Krzysztof Król
Takich informacji nie mamy, wiemy tylko że nastąpi zjednoczenie tego co w niebie z tym co na ziemi i razem z ludźmi zamieszka Bóg. Nie ma sensu wybiegać dalej i wymyślać swoje scenariusze, bo to są już wydarzenia w innym eonie (świecie).

Ten powyższy dialog skłonił mnie do zbadania tego tematu dokładniej i doprowadził mnie do wniosku, że powinienem jeszcze raz, wyjaśnić scenariusz biblijnych wydarzeń. 

Różne religie manipulują księgą Objawienia wybierając fragmenty z różnych miejsc i przestawiając je w czasie, tak by pasowało do ich wierzeń. Ja końcowe rozdziały Objawienia przyjmuje jako napisane w prawidłowej kolejności i nie muszę ich przestawiać. W ten sposób nie dopasowuje ich do swoich poglądów tylko akceptuje to co tam pisze. 

Zacznijmy więc od kluczowych wersetów:


Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.
Mateusza 22:30 


Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie.
Marka 12:25 

Te dwa wersety nie wiele nam wyjaśniają, ponieważ nie mówią, o które zmartwychwstanie chodzi, pierwsze, czy drugie. Można przyjąć, że skoro Pomazaniec nie rozgranicza ich, to pewnie dotyczy obu. Pojawia się jednak wzmianka „w niebie”, dlatego można odnieść wrażenie, że dotyczy to głównie zmartwychwstania w niebie, gdzie będziemy królami i kapłanami. 

Czy będziemy jak aniołowie, bo będziemy w niebie i dlatego nie będziemy zawierali małżeństw, czy może będziemy, jak ci aniołowie, którzy są w niebie. To drugie zrozumienie sugeruje, że mogą być inni aniołowie, którzy nie są w niebie i zawierają małżeństwa lub zawierali kiedyś. 

Nie mam żadnej swojej teorii. Badam i akceptuję to co znajduję w Piśmie Świętym. Żadnego wersetu, ani żadnej księgi nie odrzucam, jak czynią to religie. Biorę pod uwagę wszystko co znajduję na dany temat w Pismach Świętych i po połączeniu całej wiedzy dopiero staram się wyciągnąć wnioski. W tym przypadku werset dużo wnoszący do tematu znajduje się w sprawozdaniu Łukasza: 

Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
Łukasza 20:35 

Powyżej zacytowałem katolicki przekład Biblii Tysiąclecia. W innych przekładach zamiast wzmianki o „nowym świecie” znajdziecie słowo „wiek”, co jest kompletnie błędnym tłumaczeniem. Przy tak błędnych tłumaczeniach nie można zrozumieć żadnej głębszej myśli, a tłumacze zdradzają nieznajomość Słowa Bożego. 

W tym wersecie występuje greckie słowo αἰών (ajon), od którego pochodzi polski eon, czyli najdłuższa jednostka czasu. Naukowcy przywłaszczyli sobie to biblijne słowo i dostosowali do swoich teorii pseudonaukowych, nadając mu 500 milionów lat. Z badań biblijnych wynika, że eon ma 49 tysięcy lat. Aktualnie żyjemy w eonie, czyli w czasie przeznaczonym dla obecnego świata. Zakończenie eonu jest jednocześnie początkiem nowego eonu czyli nowego świata. 

Księga Objawienia opisuje nam ten moment w taki sposób:

I rzekł Zasiadający na tronie: 
– Oto czynię wszystko nowe.
I mówi: 
– Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.

Objawienie 21:5

Kiedy więc Jeszu Pomazaniec Boży mówi o ludziach godnych nowego eonu, to mówi o osobach które dostąpią życia w tym nowym świecie.

Powiedział im Jeszu:
Synowie tego świata (eonu) żenią się i za mąż wychodzą, ale uznani za godnych wejścia do przyszłego świata (eonu) i powstania z martwych, nie będą się żenić, ani za mąż wychodzić. 
Łukasza 20:34,35 

Sprawa więc została wyjaśniona samą Biblią. Trzeba jednak było sprawdzić poprawność tłumaczenia, by wyłowić prawdziwy sens zawarty w Piśmie Święty. Gdybyśmy opierali się tylko na popularnych tłumaczeniach, moglibyśmy mieć błędne zrozumienie. Pamiętaj: najlepszy przekład Biblii to ten, który sam sprawdzisz. 


___________________
krzysztof pomazańcowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz