piątek, 28 kwietnia 2017

Świętymi bądźcieJeśli Ojca wzywacie, który bez względu na osobę sądzi każdego według czynu, to w strachu postępujcie przez czas waszego pobytu. 

1 Piotra 1:17
Sens powyższego cytatu jest taki:
Jeśli macie odwagę, w swoich modlitwach przywoływać Boga Ojca, który jest tak potężny, że sądzi każdego bez wyjątku, to bądźcie bardzo ostrożni w swoim postępowaniu przez cały okres przebywania na Ziemi.

Możliwość modlenia się do Boga Ojca jest niezwykłym przywilejem i nie należy go traktować jak coś powszechnego lub coś, co nam się należy. Modlitwa taka wymaga wyjątkowego skupienia i powagi, gdyż zwracamy się do Boga, który w swej mocy jest w stanie, rzucić na kolana każdego mocarza, czy to w niebie, czy na Ziemi. Każdego bez wyjątku może zetrzeć w pył i nikt Go nie powstrzyma. Ma do tego prawo, gdyż sam jest święty w swoim postępowaniu. Jeśli więc do Niego przystępujemy w modlitwie, sami powinniśmy dokładać starań, by się uświęcać każdego dnia. 

Dalej czytamy u Piotra:
Przecież wiecie, że nie zniszczalnym srebrem lub złotem, zostaliście wykupieni z próżnej waszej egzystencji, odziedziczonej po przodkach, ale najcenniejszą krwią Pomazańca, jakby baranka niewinnego i niesplamionego.
1 Piotra 1:18,19

Skoro więc zostaliśmy wykupieni z próżnej egzystencji (dosłownie 'obracania się') to nie zachowujmy się, jakbyśmy chcieli żyć po staremu, jakbyśmy nie zostali wykupieni lub nie doceniali wykupienia najcenniejszą krwią Pana naszego Jeszu. 

Jako dzieci posłuszeństwa, nie dopasowujcie się do wcześniejszych pragnień wynikających z waszej niewiedzy, ale do tego Świętego, który powołał was i sami świętymi w każdym postępowaniu stańcie się, ponieważ napisano „świętymi bądźcie, gdyż ja świętym jestem”. 
1 Piotra 1:14-16
____________________
Krzysztof pomazańcowy

Chcesz być na bieżąco? Zostaw namiar do siebie:1 komentarz:

  1. Witam . Któż może dorównać świętości Bożej , a jednak do uświęcania samych siebie jesteśmy zachęcani . Sam człowiek bez łaski Bożej i bez wstawiennictwa naszego Pana Jeszu u Ojca , nie byłby w stanie tego dokonać .
    Jan w swym liście chyba dlatego nazwał naszego Pana rzecznikiem byśmy mieli wiarę w słabościach swoich , że nawet w modlitwach swoich do Boga Ojca jesteśmy wspierani przez naszego Pana Jeszu , bo tak potężny jest nasz BÓG i OJCIEC (1J2;1,12) . Co u człowieka jest niemożliwe to u Boga jest wszystko możliwe Łuk 18;27 Jeszu odpowiedział: «Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga». Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń